У столиці Південної Кореї запустять власну криптовалюту – S-Coin

Південнокорейське місто Сеул розробляє власну криптовалюту “S-Coin” для використання в програмах соціальних пільг, які фінансуються містом.

Про це розповів мер Сеула Парк Вон-сун (Park Won-soon) під час інтерв’ю для корейського видання CoinDesk Korea на минулому тижні. Мер Вон-сун заявив, що місто створить фонд для підтримки розвитку технології блокчейну та стартапів, які працюють у цій галузі.

“Оскільки Сеул є провідним центром у світі інформаційно-комунікаційних технологій, у тому числі Четвертої промислової революції, я думаю що ми повинні вивчати нові технології, такі як блокчейн,” – сказав він.

Подібно до Естонії, яка намагається застосувати технологію блокчейну до всіх державних управлінських процесів, Вон-сун вважає, що блокчейн може застосовуватися до всіх адміністративних операцій в Сеулі, таких як система громадського транспорту, яку експлуатує Сеул, чи, наприклад, надання пільг для молоді.

Крім того, мер південнокорейської столиці зазначив, що S-Coin може використовуватися як спосіб оплати для міських фондів соціальних програм для державних службовців, молоді, яка шукає роботу та громадян, які допомагають навколишньому середовищу, використовуючи економно електроенергію, воду та газ.

Парк Вон-сун сказав що для досягнення цього необхідно змінити закони, які регулюють криптовалюти. На його думку, для того щоб запустити S-Coin, потрібно підготувати інституційну та правову підтримку, таку як підзаконні акти.

Парк Вон-сун також заявив, що буде сприяти екологічній системі блокчейну:

“Я зустрічався з блокчейн-компаніями і думаю, що наші компанії не бачать світла через різні правила. Власне, технологія настільки ж розвинена, як і в будь-якій іншій країна. Створюючи кластери, які дозволять компаніям і стартапам розробляти нові технології, ми працюємо над розробкою та розповсюдженням технології блокчейну у всьому світі.”

Впровадження блокчейн-технології, у тому числі запуск S-Coin, у адміністративній мережі Сеулу є частиною більш широкого генерального плану блокчейну для міста, який планується завершити вже у квітні.

Нагадаємо, що восени минулого року Сеул найняв Samsung SDS для розробки та створення інформаційної стратегії (ISP) для мультимедійних інновацій на базі блокчейну. Це перше місто в Кореї, яке створило дорожню карту для введення блокчейну з метою покращення зручності для громадян і адміністративної прозорості.

Щодо жорсткої регуляторної політики корейського уряду стосовно криптовалют, Парк Вон-сун сказав:

“Останній раз, коли Міністерство юстиції оголосило про жорсткі регуляторні заходи, вони відчули величезний опір, і уряд, здається, глибоко замислився над цим.”

Він додав, що завданням місцевого уряду є створення різноманітних видів та моделей. Адже якщо сеульський уряд зможе відредагувати деякі правила, це може полегшити впроваджувати такі ж моделі у інших містах по всій країні.

Джерело