В мережі Monero відбувся хардфорк, спрямований на протидію ASIC-Майнерам

В п’ятницю, 6 квітня, в мережі Monero відбувся хардфорк, який розробники цієї спрямованої на захист анонімності користувачів криптовалюти вже назвали «успішним».

Хардфорк відбувся на блоці 1546000, коли було запущено нове програмне забезпечення мережі. У той же час, з огляду на характер апгрейда, в соцмережах спостерігалися певні сумніви щодо того, наскільки плавно і безпечно пройшов цей процес.

Історично хардфоркі в мережі Monero – досить часте явище, і раніше вони, як правило, були покликані впровадити певні вдосконалення. Нинішній форк, однак, стоїть осторонь, оскільки був в першу чергу спрямований на протидію Antminer X3 – новим Майнерам від Bitmain для криптовалют на базі PoW-алгоритму CryptoNight.

Команда Monero практично відразу заявила про своє неприйняття Antminer X3, однак це не завадило «народженню» відразу декількох форків криптовалюти, таких як Monero Classic і Monero Original.

Розробники Monero, втім, від початку дистанціювалися від всіх подібних проектів, заявивши, що не мають до них ніякого відношення і не рекомендують користувачам вводити приватні ключі від гаманців на сумнівних ресурсах з метою отримання «безкоштовних» монет.

Слід зазначити, що, незважаючи на заявлений успіх хардфорка, не всі майнингові пули, включаючи, наприклад, Minergate, встигли зробити апгрейд. Інформація про це представлена в окремій гілці на Reddit.

Додамо, що новий апгрейд Monero також змінив такий показник, як «розмір кілець» – в новій версії ПЗ він збільшений з 5 до 7. Ця зміна покликане підвищити рівень приватності транзакцій і забезпечити захист проти вектора деанонімізації, який, як очікується, буде представлений в іншому Форці монети під назвою MoneroV.

Джерело