P2P-ринок вільних обчислювальних потужностей Golem Network запущений в бета-режимі

Один з найбільш успішних з точки зору зібраних на ICO коштів блокчейн-проектів, P2P-ринок вільних обчислювальних потужностей Golem Network оголосив про запуск основної мережі в бета-режимі.

В основі Golem Network лежить блокчейн Ethereum, і його головна мета – стати основою децентралізованого ринку комп’ютерних потужностей, надаючи «інфраструктуру-як-сервіс» (IaaS) і «платформу-як-сервіс» (PaaS). Користувачам пропонується можливість продати або придбати вільні обчислювальні потужності (CPU або GPU) в P2P-мережі і створювати власні обчислювальні програми, які можуть бути інтегровані з платформою транзакцій.

Whitepaper Golem Network перераховує етапи реалізації проекту: Мідний Голем, Глиняний Голем, Кам’яний Голем і Залізний Голем. Саме перший етап – Мідний Голем (Brass Golem) – і був сьогодні запущений.

«Являючи собою dApp (децентралізоване автономне додаток), Golem потребував ретельного тестування. Але для подальшого прогресу нам необхідно вийти із зони комфорту і переконатися, що всі ті елементи, на яких ми працювали і продовжуємо працювати, функціонують в децентралізованому середовищі», – йдеться в блозі Golem.

Одночасно з цим команда проекту повідомляє про запуск баунті-програми для розробників і готова віддячити їм матеріально за знайдені баги.

У листопаді 2016 року Golem Network провів успішне ICO, зібравши всього за 20 хвилин 820000 ETH. На той момент ця сума оцінювалася в $ 8,2 млн, за поточним курсом це було б близько $ 340 млн.

Джерело