22 країни ЄС підписала декларацію про партнерство в сфері блокчейна

Понад 20 держав ЄС підписали в понеділок, 9 квітня, декларацію про створення Європейського партнерства в сфері блокчейн-технологій. Про це з посиланням на прес-службу Єврокомісії повідомляє РІА Новини.

Учасники проекту мають намір обмінюватись досвідом і знаннями в технічній і нормативній сфері, готувати запуск єдиних для ЄС додатків з використанням технології розподілених реєстрів для державного і приватного секторів.

«З метою використання можливостей блокчейн-технологій і щоб уникнути фрагментарного підходу, учасники цієї декларації погоджуються співпрацювати в створенні Європейського партнерства для розвитку блокчейн-інфраструктури, яка допоможе поліпшити цифрові послуги, що викликають довіру і орієнтовані на користувача в рамках єдиного ринку», – говориться в декларації , яку підписали 22 держави.

Угодою передбачається, що перші транскордонні акції повинні початися до кінця 2019 року.

Тим часом віце-президент Єврокомісії Андрус Ансіп закликав країни ЄС взяти на себе зобов’язання в розвитку технології блокчейн, яка, поряд з штучним інтелектом (AI), «знаходиться серед областей, де Європа відіграє провідну роль». Про це він заявив у вівторок на Digital Day 2018 у Брюсселі.

«Я б хотів бачити, що країни Євросоюзу беруть на себе аналогічні зобов’язання (як у випадку з AI) щодо технології блокчейн, яка зараз виходить з лабораторій і йде в мейнстрім. Як і з AI, ми повинні максимально використовувати цю можливість для інновацій », – сказав Ансіп.

Також він заявив про важливість інвестицій в розвиток блокчейна, AI, цифрової охорони здоров’я та інші області цифровізування економіки, додавши, що існуючого фінансування недостатньо.

Джерело