У Польщі криптовалютні трейдери протестують проти оподаткування транзакцій цифрових валют

Трейдери криптовалют у Польщі створили петицію в знак протесту проти рішення уряду оподатковувати всі криптовалютні транзакції, навіть ті, які є збитковими.

“Ми вимагаємо виходу технології блокчейну на ринок та відміни всіх податків, пов’язаних із цією галуззю,” – йдеться у петиції  на Change.org, яку вже підписали понад 3 031 чоловік.

У петиції польські трейдери говорять, що нові правила означають, що гроші, які вони інвестували в біткойн та інші віртуальні валюти, фактично оподатковуються сотні або навіть тисячі разів.

“Бу-га-га” – вибухнуло серед криптоспільноти після того, як Міністерство фінансів Польщі опублікувала інтерпретацію податкового кодексу країни минулого тижня. Міністерство фінансів заявило, що всі доходи від криптовалютних операцій підлягають ставці в розмірі 18%, або 32%.

Але те що дійсно “оцінила” криптоспільнота, це заява уряду, що продаж чи купівля віртуальних валют – це “передача майна”, яка автоматично підлягає 1% податку. Інакше кажучи, ви повинні сплачувати податки за криптовалютну торгівлю навіть тоді, коли витрачаєте гроші.

За словами криптовалютного співтовариства Польщі, створений урядом податковий тягар буде пригнічувати ринок, який щойно почав розвиватися.

“Уряд Польщі обмежив доступ поляків до постійно зростаючого ринку криптовалют через податкове законодавство, яке він впровадив одноосібно. Внаслідок цих правил багато людей втратили або найближчим часом втратять свій капітал, який оподатковуватиметься сто або навіть тисячу разів,” – йдеться у петиції.

Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравицький (Mateusz Morawiecki) намагався стримувати поляків від участі у криптовалютному ринку, називаючи біткойн та інші віртуальні валюти схемою Понці. Дійшло навіть до абсурду, Центральний банк Польщі (NFB) був викритий у тому, що він платив відомим ютюберам за наклепницьку кампанію приниження та поливання брудом криптовалютного ринку.

Однак уряд визнає, що блокчейн, який лежить у основі криптовалют, може бути корисним інноваційним потенціалом для широкого застосування в банківській галузі. У квітні минулого року польське Міністерство цифрових справ (Ministerstwo Cyfryzacji) ухвалило нову пропозицію, яка дає місцевій блокчейн-індустрії більше можливостей для саморегулювання.

Джерело