Латвія обкладе криптовалютні угоди податком на капітал в розмірі 20%

Міністерство фінансів Латвії запропонувало застосовувати до угод з криптовалютою податок на капітал, розмір якого зараз становить 20%. Про це повідомляє місцевий портал Grani.lv.

Представник Мінфіну Астра Калянов розповіла, що податком можливо буде оподатковуватися дохід з капіталу, який декларується в момент, коли людина, наприклад, продає криптовалюту.

«Податок потрібно буде платити в момент, коли відбулася угода», – сказала Калянов.

Тим часом, Комісія ринку фінансів і капіталу (КРФК) нагадала, що поки криптовалюти в Латвії не є законним платіжним засобом, але можуть функціонувати як засіб обміну.

Також КРФК попередила про високі ризики угод з криптовалютами, «спекулятивній бульбашці» і ризиках виникнення фінансових пірамід.

За даними КРФК, в даний час в Латвії тільки один банк пропонує інвестиції в фінансові інструменти, де базовим активом є віртуальні валюти. Проте, всім учасникам ринку відомство в обов’язковому порядку доручило забезпечити управління можливими ризиками.

Очікується, що Європейська комісія в 2018 році дасть оцінку регулюванню ринку віртуальних валют в ЄС і його перспективам, розглянувши питання і про введення додаткових норм.

Тим часом за розпорядженням прем’єр-міністра Латвії Маріса Кучінскіса створено робочу групу, яка вивчить потенційні вигоди і ризики ринку криптовалют, а також різні аспекти його регулювання.

Джерело