Біткоїн-біржа Kraken відмовилася співпрацювати з владою штату Нью-Йорк

Популярна американська криптовалютна біржа Kraken відмовилася від будь-якого співробітництва зі штатом Нью-Йорк. Як заявив CEO Джесс Пауелл, його компанія не має наміру давати відповідь на запит генерального прокурора штату Еріка Шнайдерман, який раніше на цьому тижні відправив запити найбільшим біржам з вимогою розкриття інформації про їх діяльність.

Kraken виявилася в числі 13 бірж, яким генеральний прокурор штату Нью-Йорк Ерік Шнайдерман надіслав листи, в яких закликав їх до більшої прозорості і відповідальності перед клієнтами. Зокрема, листи були направлені на адресу Coinbase, Gemini, bitFlyer, Bitfinex, Kraken, Bittrex, Circle (Poloniex), Binance, Tidex, Gate.io, itBit і Huobi.Pro.

Незважаючи на те, що більшість з перерахованих вище платформ в штаті Нью-Йорк через відсутність горезвісної BitLicense не працюють, більшість з них напередодні підтвердили свою готовність сприяти владі.

«Хтось повинен, нарешті, сказати те, що все насправді думають про запит прокурора Нью-Йорка. Покірне низькопоклонство щодо такого зловживання [своєю владою] посилає сигнал, що це нормально. Але це – ненормально. Це образа», – написав Пауелл.

У своєму твіті він наводить посилання на CoinDesk, якому дав додатковий коментар щодо ситуації, що виникла. Повний текст своєї заяви Пауелл також навів у своєму записі:

«Викликаний введенням BitLicense вихід Kraken зі штату Нью-Йорк в 2015 році приніс сьогодні свої дивіденди. Коли я побачив вимоги з 34 пунктів з терміном виконання на два тижні, я тут же подумав: «Нахабство цих хлопців, неповага до нашого бізнесу, це наш час!» … Я також зрозумів, що ми зробили мудрий крок, вирішивши під три чорти покинути Нью йорк три роки тому. Як правило, ми завжди готові допомогти уряду зрозуміти наш бізнес, однак це не робиться таким чином. Якщо ви хочете з нами поговорити, організуйте телефонний дзвінок, прилетите, нарешті, самі в Сан-Франциско, запросіть нас на вечерю в вашому офісі. Ми можемо підказати вам, де можна почати ваші розслідування. Але коли ж Нью-Йорк скаже «досить»? Ми вже пройшли через все це один раз, і ви дали нам вашу BitLicense. Чому б вам не спробувати отримати інформацію від тих компаній, які працюють у вашому штаті? Kraken пішов з Нью-Йорка, тому що цей штат веде недружню політику щодо криптовалютної індустрії, і отриманий нами список питаннь показує, що ви не просто недружні до кріптоіндустріі, але і до бізнесу в цілому».

На заяву глави Kraken вже відреагувала прес-служба прокурора Нью-Йорка.

«Діючі належним чином організації зазвичай охоче демонструють своїм інвесторам, що їхні гроші захищені. Це та базова інформація, яку надійні платформи завжди повинні бути готові надати », – заявили в прокуратора штату.

Як говорилося в листі прокурора Еріка Шнайдерман, в термін до 1 травня біржі повинні відповісти на питання, що стосуються:

  • власності і управління;
  • основних операцій і комісій;
  • правил і процедур торгівлі;
  • збоїв в роботі майданчиків і припинень торгівлі;
  • системи внутрішнього контролю;
  • протидії відмиванню грошей і т.д.

Також платформи повинні будуть описати свої підходи до протидії маніпулюванню ринком, розкрити політику у ставленні до торгових роботів, а також інформацію про заходи захисту від крадіжок, шахрайства та інших ризиків.

Варто зазначити, що цілий ряд бірж, на адресу яких було направлено лист, незважаючи на те, що не мають BitLicense і в штаті Нью-Йорк не працюють, вже висловили готовність надати подібну інформацію. Серед них виявилися Gemini братів Вінклвоссів, Bittrex, Poloniex, bitFlyer і Bitfinex.

Джерело