Концепція цифрової економіки в Білорусі може вийти за межі Парку високих технологій

Створені в Білорусі сприятливі правові умови для роботи IT-індустрії можуть бути перенесені на всю економіку в разі їх успішної апробації на базі Парку високих технологій. Про це заявив прем’єр-міністр країни Андрій Кобяков, повідомляє РІА Новини.

Прем’єр зазначив, що поставлене президентом Білорусі Олександром Лукашенко завдання про перетворення республіки в IT-країну передбачає глобальне освоєння нових цифрових технологій у всіх сферах життя суспільства і економіки.

«Органам державного управління доведеться докорінно перебудувати свою роботу. Підписаний в кінці минулого року декрет про розвиток цифрової економіки створює безпрецедентні для нашої країни правові умови для роботи IT-індустрії. І ми розраховуємо, що успішна апробація ряду законодавчих норм на базі Парку високих технологій дозволить в майбутньому успішно перенести цей досвід на економіку в цілому», – зазначив Кобяков.

Зокрема, додав прем’єр, перед урядом стоїть завдання зробити сприйнятливими до інновацій не тільки IT-сферу, телекомунікації і зв’язок, але і традиційні галузі: промисловість, сільське господарство і транспортну.

Очікується, що регулювання IT-сфери доручать міністерству цифрової економіки, створення якого обговорювалося на першому засіданні Ради з розвитку цифрової економіки.

Відзначимо, що декрет «Про розвиток цифрової економіки» вступив в законну силу 28 березня. Документ узаконив в Білорусі такі поняття, як криптовалюта, блокчейн і смарт-контракт, а також нові інструменти здійснення інвестиційних угод. Крім того, він передбачає податкові пільги для IT-компаній і спрощення процедури здійснення зовнішньоторговельної діяльності. Основним експериментальним майданчиком був обраний Парк високих технологій.

Джерело