МВФ: криптовалюти не становлять загрози світовій фінансовій системі

У свіжому річному звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ) говориться, що криптовалюти не становлять собою загрози глобальній економічної стабільності, повідомляє Finance Magnates.

Щороку МВФ публікує звіт про стан світової економіки. Останній звіт цієї міжнародної організації носить назву «Тернистий шлях вперед», а одна з його глав присвячена криптовалютам.

У документі говориться, що незважаючи на вражаюче зростання криптовалют в 2017-2018 рр, загальна вартість ринку не перевищує і трьох відсотків від сукупних активів чотирьох найбільших банків. Навіть під час піку попиту на цифрові активи цей показник ледь сягав 6%.

Нижче на графіках представлені підготовлені МВФ показники динаміки капіталізації криптовалют, порівняння «найбільших бульбашок» в історії, волатильність біткоїна в порівнянні з деякими традиційними активами, а також коефіцієнти Шарпа:

У звіті також йдеться про значну концентрацію капіталізації серед «топових» криптовалют. Так, на частку біткоїна, Ethereum і Ripple припадає близько 80% від загальної капіталізації ринку.

Крім того, незважаючи на те, що в світі працює понад 180 криптовалютних бірж, понад 80% торгових оборотів припадає лише на 14 найбільших торговельних майданчиків.

На думку експертів з МВФ, поява біткоїн-ф’ючерсів на біржах CME і CBOE не надало значного впливу на індустрію.

«… обсяги торгів ф’ючерсами мають незначну питому вагу в загальній торговельній активності на CME і CBOE і складають лише 2,3% від сукупного обороту криптовалютних бірж», – наголошується в документі.

З цих причин фахівці з МВФ дійшли висновку, що криптовалюти представляють собою «обмежену загрозу» для традиційної фінансової системи. В організації вважають, що реальні масштаби ринку криптовалют набагато менше тих, про які зазвичай розповідають ЗМІ.

У той же час аналітики вважають, що значне зростання цієї сфери вимагає «пильності з боку регуляторів».

У більш позитивному ключі в звіті говориться про технологію розподіленого реєстру:

«Технологія, що лежить в основі кріптоактівов – DLT – здатна лягти в основу більш ефективної ринкової інфраструктури»

Також у звіті йдеться, що МВФ готовий брати активну участь в розробці регулятивних норм для нових технологій.

Нагадаємо, минулого місяця глава МВФ Крістін Лагард розповіла про деякі переваги блокчейна і криптовалют.

Джерело