Bitmain представив ASIC-майнер для видобутку Zcash

Провідний виробник обладнання для майнінгу криптовалют компанія Bitmain презентувала пристрій Antminer Z9 mini для видобутку криптовалют на алгоритмі Equihash.

В твіті також говориться, що кожен з покупців зможе придбати не більше одного пристрою. У компанії вважають, що такий підхід дозволить продати пристрої великій кількості майнерів по всьому світу.

На сайті компанії вказано, що початок поставок нового пристрою очікується в останній декаді червня. Хешрейт пристрою становить 10k Sol/s при енергоспоживанні всього 300W. Зазначена на сайті Bitmain ціна Antminer Z9 складає 1999 USD.

Випуск нового пристрою дещо засмутив засновника і CEO Zcash Зуко Уилкокса, який написав наступне:

«Це абсолютно не те, що я прагнув зробити, оскільки: а) я завжди думав, що це, швидше за все, неможливо в довгостроковій перспективі; б) я завжди вважав, що існує компроміс між широким поширенням монет з одного боку, і майнерами з високою віддачею на вкладені кошти – з іншого»

На його думку, цей «компроміс» повинен був протидіяти централізації, а також сприяти стійкій і стабільній роботі мережі.

Нагадаємо, на початку минулого місяця Bitmain оголосив про старт продажів ASIC-Майнер для Ethereum під назвою Antminer E3.

Джерело