Воррен Баффет знову критикує біткойн: це щуряча отрута в квадраті

Мільярдер Воррен Баффет (Warren Buffett), відомий біткойн-ведмідь, знову принижував криптовалюти на щорічній зустрічі акціонерів Berkshire Hathaway 2018, яка відбулася 5 травня.

Як повідомив Wall Street Journal, Баффет повторив своє попереднє застереження, що “на криптовалюти чекає поганий кінець”:

“Якщо ви придбали золото за часів Христа і розрахуєте з цього складні відсотки, ви отримаєте всього кілька десятих відсотка.” – додав він, натякаючи на мізерну прибутковість біткойна в довгостроковій перспективі.

Раніше Баффет говорив, що криптовалюти не є справжніми інвестиціями, а всього лише спекулятивними азартними іграми. Він казав, що на відміну від справжньої власності чи цінних паперів компаній, віртуальні валюти не мають справжньої вартості і лише приваблюють шарлатанів.

“Якщо ви купуєте щось на зразок біткойна чи якоїсь криптовалюти, ви насправді не маєте нічого, що могло б дати будь-що. Ви лишень сподіваєтеся, що наступний хлопець заплатить більше,” – сказав Баффет, якому зараз 87 років.

Згідно з репортером CNBC Беккі Квік (Becky Quick), яка наживо коментувала щорічну зустріч акціонерів Berkshire Hathaway 2018 Бафет пішов ще далі, назвавши біткойн “щурячою отрутою в квадраті”.

Давній сподвижник Баффета, мільярдер Чарлі Мунгер (Charlie Munger) приєднався до критики біткоїна, порівнявши найбільшу за ринковою капіталізацією криптовалюту із лайном, яким торгують люди із деменцією (один з різновидів слабоумства).

“Мені криптовалюти подобаються навіть менше, ніж Воррену… як на мене це всього лиш слабоумство. А торгові майданчики біткоїна – це ніби хтось торгує лайном, а ви залишилися поза цим.”

Чарлі Мунгер не перший, хто порівняв біткойн з лайном. Відомий економіст Нью-Йоркського університету, на прізвисько Dr. Doom, за прогнозування фінансової кризи десять років тому, Нуріел Рубіні (Nouriel Roubini), минулого тижня заявив, що біткоїн і технологія блокчейну – це “лайно”.

Сам Баффет, зі своїми останніми нападками на біткойн, повторив свою останню різку критику криптовалют. У січні 2018 року він сказав, що криптовалюти “очікує поганий кінець”.

“Якщо говорити про криптовалюти загалом, я можу з впевненістю сказати, що їх очікує поганий кінець. Якби я міг зробити п’ятирічну ставку на кожну з криптовалют, я з радістю зробив би це, але я не заробив би ні копійки,” – пророкував тоді Баффет.

Джерело