Розробники Monero заперечують інформацію про успішну атаку на блокчейн криптовалюти

Анонімна криптовалюта Monero могла бути атакована, пише портал Trustnodes. Це могло стати можливим через значне зниження обчислювальних потужностей мережі, що сталося на тлі хард форку для протистояння ASIC-майнерам минулого місяця.

«Стався один форк, що переорганізував, тільки подумати, 21 блок. Це означає, що в один момент згодом відкинутий ланцюг був на 21 блок довше, перш ніж «інший» ланцюг (який згодом став переможцем) перехопив його. Ланцюг в 21 блок досить великий, щоб здійснити повторне витрачання, по суті, щодо будь-кого», – пише користувач Reddit.

«Ця переорганизація відноситься до вчорашнього дня, але переорганізувана була секція блоків, вироблених 2,6 днів тому, тобто хтось просто зіткнувся з проблемою в процесі синхронізації. Ніхто нічого не помітив, крім переорганізації одного або двох блоків, а http://xmr.to не працював по не пов’язаних з цим причинах. Багато галасу з нічого”.

У мережі з’явилося щонайменше 2 повідомлення про здійснення атак повторного витрачання.

«2 дні тому я відправив першу транзакцію, але щось пішло не так. Більше 24 годин мій баланс дорівнював 0, але тепер XMR повернулися, і я не можу їх відправити», – пише  один з користувачів.

«Я відчуваю труднощі при відправці залишку в XMR на інший гаманець. Я пробував GUI і CLI. Кожен раз я отримую повідомлення про те, що намагаюся здійснити повторне витрачання», – пише другий.

В даний час не ясно, що саме відбувається, але деякі користувачі Monero продовжують стверджувати, що мережа була атакована.

«Багато дивних речей відбулося в основній мережі за останні 48 годин. Моя публічна нода перестала синхронізуватися. До 10 кінцевих нод з нашого пулу також переставали синхронізуватися кілька разів», – пише користувач.

«Мої майнери і нода виявилися під дикою DDoS-атакою в останні 2 тижні. Я думаю, що вся ця ситуація створила серйозний вплив на Dwarfpool. Не отримую виплату протягом пари днів, а хеш-рейт безпричинно впав», – додає інший.

В даний час інформація залишається непідтвердженою. Зберігається ймовірність того, що проблема, якщо вона дійсно існує, може бути викликана проблемами конфігурації у окремих майнерів або навіть багом в коді форку, який відбувся минулого місяця.

Джерело