ZCash оголошує про «негайне» вивчення можливості зміни майнінгового алгоритму для опору ASIC від Bitmain

ZCash Foundation оголосила про те, що зробити криптовалюту стійкою до ASIC-майнінгу відтепер є їхнім «негайним технічним пріоритетом» у відповідь на нещодавнє оголошення компанією Bitmain, яка є найбільшим у світі виробником спеціалізованого обладнання для майнінгу криптовалют того, що вона готова до випуску першого ASIC-майнера для ZCash.

В оголошенні, опублікованому від імені виконавчого директора некомерційної організації, Джоша Цинциннаті (Josh Cincinnati), ZCash Foundation заявила, що негайно розпочне виділяти ресурси для вивчення “присутності та можливостей ASIC у мережі ZCash”, а також скличе технічну консультативну раду для надання “науково обґрунтованих матеріалів” для вивчення цього питання.

Bitmain оголосила минулого тижня, що розпочне доставку першого Equihash ASIC-майнера – Antminer Z9 mini – вже у червні. ASIC є набагато ефективнішими, ніж майнери, які працюють на універсальних графічних чипах загального призначення, і більшість людей вважають, що Bitmain вже займається майнінгом ZCash в приватному порядку.

Після того, як нові ASIC-майнери будуть доставлені широкому колу людей, ландшафт видобутку ZCash кардинально зміниться, оскільки проект повинен буде змиритися з наявністю ASIC – які в даний час централізують хешрейт в руки невеликої кількості компаній – або зобов’язатися вживати рішучих заходів (ймовірно, на регулярній основі), щоб унеможливити роботу цих пристроїв у мережі ZCash.

ASIC-майнери набагато ефективніші, ніж ті, що працюють на чіпах GPU, але їх апаратні засоби є пропрієтарними, тобто вони налаштовані лише під конкретний майнінговий алгоритм і налаштувати їх під інший алгоритм неможливо.

І коли розробники Monero взяли на себе зобов’язання оновлювати свій майнінговий алгоритм кожних півроку, щоб виробникам ASIC було складніше зламати видобуток XMR, і випустили позапланове оновлення свого програмного забезпечення після того, як Bitmain випустила першого ASIC-майнера для Cryptonight, це зробило майнери непридатними для майнінгу Monero.

Проте навіть найпалкіші критики ASIC визнають, що стійкість до цих пристроїв не може бути збережена на невизначений термін.

“Навіть якщо нам вдасться нейтралізувати цю хвилю Equihash ASIC, це не буде кінцем дискусії. Неминуче з’явиться якийсь новий ASIC, і нам, можливо, доведеться знову пройти цей процес,” – пише Цинциннаті.

Незважаючи на те, що вони рухаються вперед з дослідженням того, як здійснювати опір ASIC, ZCash Foundation все ще має намір обговорити питання зі спільнотою через своє традиційне голосування та виборчий процес.

Оновлення, яке очікує схвалення спільноти, швидше за все, буде розгорнуто наприкінці 2018 року, через кілька місяців після того, як перші Equihash ASIC-майнери потраплять на ринок.

Але, хоча ці зусилля можуть усунути проблему в короткостроковій перспективі, Цинциннаті застеріг, що довгострокове рішення вимагатиме подальшого обговорення щодо опору ASIC.

“Я за Сізіфові зусилля зараз і знову, але, мабуть, є краще рішення – таке, що зробить цю дискусію щодо опору ASIC непотрібною. Врешті-решт нам знадобиться це, тому що я не знаю, наскільки стійкою буде обрана спільнотою стратегія затикання дірок пальцем.” – сказав Цинциннаті.

“Тут повинен бути кращий спосіб – і я думаю, що це має початися з переосмислення дискусії від стійкості до ASIC до основних цілей, які стоять за опором до ASIC – децентралізації, менш концентрованого Proof-of-Work та доступності мережі”, – підсумував він. “Але тим часом ми повинні діяти і діяти ми будемо”.

Джерело