Регулятор цінних паперів України хоче визнати криптовалюти фінансовим інструментом

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) винесе на обговорення Ради фінансової стабільності питання про визнання криптовалют фінансовим інструментом. Про це повідомив голова комісії Тимур Хромаєв.

Сьогодні на конференції #IOSCO говоримо про криптовалюти та ІСО і декілько висновків вже формулюються: 1. Крипто…

Опубліковано Timur Khromaev 8 травня 2018 р.

«Вважаю дуже своєчасним розглянути на найближчому засіданні Ради фінансової стабільності питання визнання деяких криптоодиниць як фінансового інструменту, сформулювати підходи до визнання діяльності з ними і почати процедури відповідних законодавчих процесів», – написав він.

Хромаєв вказав на активний розвиток кріптоіндустріі, яка почала формувати певні стандарти, правила і питання ведення діяльності.

«Точка неповернення» вже в минулому, і криптоіндустрія стає невід’ємною частиною економічних і фінансових відносин. Тому існуючі питання визнання статусу, діяльності та наслідків вимагають адаптації і законодавчого визнання фінансовими регуляторами», – вважає глава НКЦБФР.

Тимур Хромаєв пропонує розглянути криптоактиви і операції з ними в рамках існуючих «старих» правил на основі принципів і суті, а не форми (паперова, цифрова і т.д.) і сформулювати нові правила, враховуючи динамічний розвиток цієї індустрії.

«До міжнародних стандартів ще далеко, тому криптонорми і правила будуть визначатися на рівні національних законодавств», – підкреслив він.

У листопаді 2017 року розгляд законопроектів про легалізацію криптовалют на території України було відкладено через те, що НКЦПФР наполягала на зміні термінології, що використовується в документах.

Крім того, фінансові регулятори наполягли на тому, що в рамках чинного українського законодавства криптовалюти «неможливо визнати коштами, валютою і платіжним засобом іншої країни, валютною цінністю, електронними грошима, цінними паперами або грошовим сурогатом».

Джерело