Законопроект про легалізацію криптовалют в Україні опубліковано для правок у відкритому доступі

Народний депутат України Олексій Мушак закликав крипто-спільноту приєднатися до обговорення тексту законопроекту про регулювання ринку цифрових валют на території країни.

Зараз виходимо на фінішну пряму по створенню умов для токенів та криптовалюти в Україні. Нижче драфт законопроекту про…

Опубліковано Oleksiy Mushak 15 травня 2018 р.

Проект закону «Про застосування технології розподіленого реєстру цифрових транзакцій і правовий статус токенів і криптовалют в Україні» викладено у відкритий доступ і, за словами Мушака, об’єднує в собі результати численних зустрічей і дискусій.

«Документ покликаний створити вільний і прозорий ринок криптовалют в Україні, стимулювати використання технології блокчейн в соціальних сферах, зокрема, в медицині та освіті, а також перешкоджати необгрунтованим кримінальним переслідуванням власників криптовалют з боку правоохоронних органів», – йдеться у вступній частині законопроекту.

Зокрема, документ дає визначення таких понять, як токен, криптовалюта, блокчейн, смарт-контракт, криптобіржа і крипто-обмінник.

Державне регулювання та нагляд за ринком токенів і криптовалют пропонується доручити Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку України.

«До повноважень регулятора відносяться розробка та затвердження ліцензійних умов діяльності професійних учасників криптовалютного ринку, а також здійснення контролю за дотриманням організаційно-правових основ їх діяльності і достовірністю наданої ними інформації», – наголошується в документі.

До ліцензованих видів діяльності запропоновано віднести діяльність з купівлі, продажу та обміну криптовалют або токенів на національну і іноземні валюти, а також інші фінансові активи.

В обов’язковому порядку повинна ліцензуватися діяльність криптобірж і обмінників, які виступають посередниками між користувачами в частині зберігання фінансових активів. При цьому біржі, що займаються виключно конвертацією між різними видами токенів і криптовалют, звільняються від обов’язку ліцензувати свою діяльність за умови дотримання ними принципів AML/KYC.

Відзначимо, що в даний час документ доступний для коментарів і правок. Очікується, що остаточний текст законопроекту буде сформований протягом двох тижнів.

Джерело