Провідний виробник ASIC-майнерів має намір вийти на ринок штучного інтелекту

Китайська компанія Bitmain Technologies відома в першу чергу як найбільший виробник ASIC-майнерів для біткоїна та низки інших криптовалют, однак тепер вона серйозно розглядає ринок штучного інтелекту (AI) в якості альтернативного джерела доходів. Про це в інтерв’ю Bloomberg Businessweek заявив співзасновник компанії Джихан Ву.

За його словами, це є прямим наслідком заборонних заходів, введених владою Китаю щодо ринку криптовалют та ICO.

«Як китайська компанія ми повинні бути готовими [до такого сценарію]», – сказав Джихан Ву.

Він відмовився від коментарів щодо прибутків Bitmain Technologies, однак, як стверджує видання, в 2017 році ця цифра склала $3,5 млрд. Проте, Джихан Ву не виключає, що слідом за забороною на проведення ICO та роботу криптовалютних бірж влада Китаю може обмежити також роботу майнінгових компаній. Це, в свою чергу, призведе до серйозного удару по Bitmain, який поставляє майнерам необхідне обладнання та чіпи.

AI-чіпи таким чином можуть стати важливим джерелом альтернативного доходу компанії.

«Штучний інтелект вимагає великих обчислень», – сказав Джихан Ву.

За його оцінкою, через п’ять років продаж AI-чіпів може скласти до 40% операційного прибутку Bitmain Technologies.

Плани по завоюванню частки на ринку штучного інтелекту також виношує китайська компанія Canaan Creative, перший виробник ASIC-майнерів Avalon. Первинну публічну пропозицію (IPO) компанії, в ході якої вона збирається залучити $1 млрд, може бути проведено на Гонконгській фондовій біржі.

Джерело