Китайський уряд поставив Етереум на 1 місце у рейтингу публічних блокчейнів, біткойн лише 13-й

Сьогодні, 17 травня, міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю оприлюднило рейтинги публічних блокчейнів, які оцінювали різні блокчейн-мережі глобальної криптовалютної системи на основі трьох критеріїв: технології, застосування та інновацій.

Як зазначено у таблиці нижче, китайський уряд визнав Етереум найкращою в світі блокчейн-мережею. Серед п’яти кращих блокчейнів крім Етереуму, відзначені також Steem, Lisk, NEO та Komodo.

Для криптовалютної спільноти додавання китайським урядом Steem до п’ятірки найкращих блокчейнів стало несподіванкою, оскільки, на відміну від Lisk та NEO, Steem не є блокчейн-технологією базового рівня, яка може бути використана для створення децентралізованих додатків. Steem – це блокчейн, який використовує розподілена платформа для розповсюдження контенту, Steemit. По суті, платформа для блогів Steemit схожа на Reddit, тільки на відміну від неї ґрунтується на децентралізованому блокчейні і винагороджує творців контенту токенами Steem.

Проте, заради справедливості варто зазначити, що блокчейн Steem вже не вперше в рейтингах опиняється вище інших, більш відомих криптовалют. В січні рейтингове агентство Weiss Ratings, яке досліджує фінансові ринки з 1971 року, присвоїло Steem оцінку B-, зробивши її однією із п’яти криптовалют, які отримали оцінку вищу, ніж C+, і розташувало її вище біткойна.

Також дивним було присвоєння Monero 9 місця у цьому рейтингу, враховуючи, що кілька урядів, включаючи уряд Японії та його агентство фінансових послуг (FSA), висловили свою стурбованість криптовалютами, такими як Monero та Zcash, які здатні обробляти анонімні платежі, що можуть бути пов’язані з відмиванням грошей та злочинною діяльністю.

Та найбільше криптовалютну спільноту обурило 13 місце біткойна у цьому рейтингу від китайського уряду, враховуючи, що біткойн існує впродовж тривалого часу як найбезпечніша і домінуюча криптовалюта на світовому ринку.

Важливим є також те, що біткойн має одну з найактивніших спільнот розробників з відкритим кодом у секторі глобальної криптовалютної системи, яка розробила такі інноваційні технології як конфіденційні транзакції (CT), SegWit та Lightning Network, що дозволяє розробникам здійснювати приватні транзакції, обробляти мікроплатежі, а такі рішення як RootStock потенційно дозволять біткойну функціонувати в якості платформи смарт-контрактів, такої як Етереум.

Як повідомило китайське видання South China Morning Post, рейтинги публічних блокчейнів були розроблені Китайським центром розвитку інформаційної індустрії (CIID), інститутом, який тісно співпрацює з урядом для надання консультацій з питань розробки політики у сфері технологій.

Високий рейтинг мережі Етереуму та інших блокчейнів з підтримкою смарт-контрактів може означати, що уряд потенційно може дозволити деяким блокчейн-мережам працювати в Китаї.

Джерело