Consensus 2018: американські регулятори не хочуть вставляти палки в колеса криптоіндустріі

Регулятори США як і раніше активно цікавляться криптовалютами і первинними пропозиціями монет (ICO), проте не ставлять перед собою мети нашкодити індустрії цифрових активів в цілому. Подібні заяви пролунали в ході конференції Consensus 2018 у Нью-Йорку, організованої виданням CoinDesk.

Так, в ході заходу директор відділу правозастосування Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) Джеймс Макдональд, глава відділу кіберзлочинів Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Роберт Коен і заступник генерального прокурора Суджа Раман взяли участь в дискусії, присвяченій правозастосовчої діяльності в сфері криптовалют. До них також приєднався головний стратег біржі Bittrex Кіран раж, а в ролі ведучого виступив юрист Стів Баннел.

Представники уряду відразу ж відзначили, що все сказане є їхньою особистою думкою і може не збігатися з політикою відомства, яке вони представляють. Примітно, що всі вони в підсумку зійшлися на думці, що не хочуть вставляти палки в колеса інновацій або незаслужено очорняти технологію блокчейна і маркери, створені на її основі.

У той же час всі три представника влади заявили, що змушені активно діяти для припинення діяльності шахраїв, які практично відкрито намагаються красти гроші учасників крипто-спільноти.

Коен і Макдональд додали, що обидва їх відомства сповідують «політику відкритих дверей», коли справа стосується запуску ICO.

«SEC відкрита в плані зустрічей з представниками індустрії. Ми можемо прийти і поспілкуватися з колективом, поговорити про ідеї, нові розробки та налагодити діалог про нову технологію. Комісія підтримує прагнення створити капітал, ми не регулюємо технологію – ми регулюємо фінансову індустрію і ринки», – заявив Коен.

Його підтримав і Макдональд.

«Наше завдання – сприяти розвитку фінансових ринків, і як регулятор ми розуміємо, що для цього потрібна деяка гнучкість в підході. Ми робимо це таким чином, щоб не заважати інноваціям», – додав він.

У свою чергу Раман також підтримав ідею про те, що їх діяльність спрямована на захист американців.

«Першочергове завдання Міністерства юстиції – захистити людей. Одна з головних причин нашої стурбованості полягає в тому, що люди вливають в цей ринок величезні суми, які минуть фінансові установи. З точки зору національної безпеки або антивідмивного законодавства – це прецедент, який ми зобов’язані розслідувати. Як і у всьому – тут потрібен баланс, але це безперечно один з наших пріоритетів – знати, що в даний момент відбувається», – заявили Раман.

У той же час представник Bittrex впевнений, що головною складністю в галузі є брак ясності в регулюванні токенсейлів.

«Я отримую багато відгуків про те, що потрібно більше визначеності. Дуже часто ми чуємо про шахрайство і ми згодні з тим, що подібні люди не потрібні в нашій індустрії. Проблема в тому, що як ми можемо створити керівництво і застосувати його в нашій діяльності, коли вона настільки відірвана від того, чим займаються шахраї?», – вважає Кіран раж.

З ним погодився і Макдональд.

«Дослідницький відділ CFTC прикладає всі можливі зусилля, щоб ми могли добитися кращого результату з можливих. Ми намагаємося діяти інакше, ніж відділи по політиці, проте вони ведуть дискусії з учасниками ринку», – додав Макдональд.

Втім, Коен зазначив, що зі свого боку SEC вже опублікувала керівництво по токенах.

«Головна проблема полягає в тому, чи є токен або подібний до нього актив цінним папером, і комісія зобов’язана надати керівництво з цього питання. Якщо фірма або окрема людина щиро намагається дотримуватися законів, в тому числі спілкується з регуляторами, то ми будемо з ними працювати. Це завжди очевидно, якщо люди навіть не намагаються дотримати закон. І ось тоді ми повинні діяти», – підсумував Коен.

Джерело