SEC запустила власне шахрайське ICO

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) в освітніх цілях запустила сайт для просування неіснуючої і шахрайської первинної пропозиції монет (ICO) HoweyCoin. Таким чином регулятор сподівається наочно продемонструвати потенційним криптоінвесторам, як виглядає явно недобросовісна кампанія зі збору коштів.

Своєю назвою ICO, судячи з усього, зобов’язана «Тесту Хауи» – методу в американському праві, розробленому Верховним судом США для визначення того, чи пов’язана фінансова операція з інвестиційною діяльністю. Відповідь ствердна, якщо присутній факт інвестування, вкладення відбувається в загальне підприємство, при цьому очікується надходження прибутку переважно в результаті діяльності інших осіб. Корисні токени, які стартап видає для фінансування майбутніх покупок клієнта, не виконують функцій «цінних паперів» (security токенов), оскільки їх метою в першу чергу є полегшення процесу покупки, а не отримання прибутку.

Як говориться в повідомленні SEC, в особі HoweyCoin регулятор демонструє «кампанію, яка дуже гарна, щоб бути справжньою перспективою для інвестування». У той же час відзначається, що насправді проекту не існує – користувачі, які намагаються дійсно вкласти в нього гроші через сайт, перенаправляються на сторінку з керівництвом SEC, покликаним застерегти від шахрайських токенсейлів.

Як йдеться на сайті HoweyCoin, «більшість туристичних компаній потребує обробки даних, централізованої валюти і, що найголовніше, комісій, з яких складаються буквально мільярди доларів». Але, зрозуміло, конкретно цей шахрайський проект працює зовсім по-іншому.

«HoweyCoin використовує найсучасніші розробки зі світу кріптотехнологій, щоб надати клієнтам можливість купівлі в будь-якому сегменті без обмежень! Користувачі HoweyCoin можуть купувати, продавати і торгувати в безшовній екосистемі, де вони використовують коін для покупки квитків АБО в якості підкріпленої урядом інвестиції! Або і те, і інше! », – йдеться на сайті проекту.

Потенційним інвесторам також обіцяється прибуток в розмірі 1-2% в день. Крім того, їх всіляко закликають «ходліть» свої маркери, як це прийнято на дійсно шахрайських веб-сайтах.

Аналогічно на сторінці представлені учасники уявної команди, проте перевірити, чи існує хоч хтось із них в реальності, не представляється можливим – до імен не прив’язані посилання на сторінки в соціальних мережах або резюме, як і прийнято в світі скам-ICO.

У прес-релізі SEC також зазначається, що у проекту є «White Paper зі складним, але дуже розпливчастим описом того, чому інвесторам варто вкласти свої гроші, а також з обіцянками гарантованого прибутку і таймером із зворотним відліком, після закінчення якого відвідувачі нібито пропустять кращу пропозицію в їх житті ».

Головний радник Відділу освіти і захисту інвесторів SEC Оуен Донлі також зазначив, що на сайті HoweyCoin відомство спробувало зібрати відразу всі «тривожні дзвіночки», властиві шахрайським токенсейлам.

«Шахраї можуть дуже швидко створити привабливий сайт і наповнити його незрозумілим жаргоном, щоб заманити інвесторів. Але на таких сайтах завжди є очевидні “червоні прапори”, які з потрохами видають організаторів, якщо знати, на що звертати увагу», – резюмував Донлі.

Джерело