Ірландія випускає Керівництво по криптовалютним податкам

Компанії, зареєстровані в Ірландії і займаються транзакціями в цифровий валюті, зіткнуться з «нормальними» податковими правилами, діючими в країні. Завдання полягає в тому, щоб повністю впровадити цифрову валюту в існуючу структуру оподаткування.

Керолайн Девлін, податковий партнер юридичної фірми Arthur Cox, розташованої в Дубліні, заявила BloombergLaw: «Існує розуміння того, що, хоча криптовалюта може бути призначена не для всіх, її популярність зростає».

Девлін підтвердила, що ICO відокремлено від Керівництва. ICO представлені кількома варіантами, один з яких – токени оплати комунальних платежів. Кожен з токенов буде обкладатися податками окремо.

Вона також повідомила: «На ринку існує явний попит на розміщення ICO в надійних юрисдикціях». Податковий орган Ірландії повідомив, що в країні не існує «спеціальних» правил виключно для кріптовалютних транзакцій.

Правила оподаткування Ірландії щодо криптовалют:

  1. Прибутковий податок: прибуток і збитки некомерційного криптобізнеса повинні відображатися на рахунках і обкладатися податком за стандартними правилами.
  2. Податок на прибуток організацій. Звичайні правила будуть застосовуватися до криптотранзакцій, і те ж саме буде відображено на їх рахунках. Бухгалтерії поки не дозволяється використовувати криптовалюту для цілей бухгалтерського обліку та оподаткування.
  3. Звільнення від ПДВ. Будучи «платіжним засобом», криптовалюта і фінансові послуги, що включають криптовалюту в традиційних угодах, звільняються від сплати ПДВ (пункт 6 (1) (с) Акту про консолідацію ПДВ 2010 року) податковими органами.

За даними податкової інспекції на основі єврової вартості криптовалют на момент поставки товару або послуги, постачальники будуть обкладатися ПДВ.

Майнинг не рахується економічною діяльністю і, отже, виходить за рамки ПДВ.

Джерело