Криптовалюта Karbo увійшла в топ-10 за капіталізацією серед анонімних криптовалют

30 травня – рівно два роки, як українські програмісти запустили криптовалюту Karbo, що функціонує на протоколі CryptoNote, який дозволяє користувачам проводити повністю анонімні і невідслідковуємі платежі. За цей час курс Karbo виріс в 86 разів, а за капіталізацією $3 млн – Karbo увійшла в топ-10 криптовалют c підвищеною анонімністю, говорить у своєму блозі на ресурсі biz.nv.ua спеціаліст у сфері банківського і корпоративного права Роман Кузюк.

Джерело: Coinmarketcap (26.05)

Навіщо потрібні Karbo, Monero або Dash і чому записи в реєстрах, що не гарантуються державою, починають коштувати мільярди доларів?

“Нещодавно мого товариша, керівника компанії з філіями в Штатах, Гонконгу і Україні, викликали в Гонконг, де відкрито банківський рахунок його компанії, і Compliance Department 4 години допитував його про справжність кожної угоди і проходять по них платежах за останні 5 років.”, – говорить Роман Кузюк.

“Випадковим чином після чотиригодинного допиту йому все-таки дозволили залишитися клієнтом банку. Але на відміну від нього сотням наших співвітчизників пощастило менше, і в зв’язку з “оновленням особистих даних клієнта” їх попросили в добровільно-примусовому порядку закрити рахунки. При цьому, мова йде не про підозри у фінансуванні тероризму або корупційні доходи, а звичайні компанії, які ведуть середнього розміру міжнародний бізнес.”

Аналогічна ситуація з перевіркою клієнтів сьогодні спостерігається і в Штатах, і в Європейському союзі. Багато банків просять громадян України закрити рахунки тільки в зв’язку з тим, що обслуговування громадян воюючою країни – це потенційні ризики репутацій. Офіційно це звучить як “відмова в зв’язку з оціночним судженням банківського персоналу”

Саме через подібне зарегулювання банківського сектора розвинутих країн світу глобальний капітал ще з початку 2000-х намагався вибудувати альтернативну систему переказів, непідконтрольну банківській системі і фіскальним органам будь-якої країни. І сьогодні криптовалюта надійно закріпилися в ролі лідера серед альтернативних інструментів грошових переказів, поступово виграючи конкуренцію з більш складними схемами транзакцій між підставними особами в офшорах.

Однак, широко відомі в масах криптовалюти насправді обросли низкою міфів, одним з яких є сліпа впевненість в тому, що проводяться за допомогою їх платежі повністю анонімні і невідслідковуємі. Насправді ж, у кожної монети біткоїна є свій унікальний код, який відображається в історії трансакцій кожного гаманця. Таким чином, якщо дізнатися номер гаманця людини, що вас цікавить, можна не тільки переглянути поточну кількість монет на його балансі, а й прочитати всю історію транзакцій гаманця з моменту його створення.

Звичайно, це по суті порушення приватності і серйозний недолік більшості криптовалют. Ймовірно, тому після появи біткоїна одні з кращих команд програмістів в світі почали розробляти Bitcoin 2.0, який повинен був володіти більш широким функціоналом, в тому числі і повною анонімністю.

Так з’явилися Bytecoin, Monero, Dash і Karbo. Наприклад, коли ви розраховуєтесь Karbo – неможливо відстежити ні відправника, ні одержувача, ні майнерів, які проводять операцію: система дробить ваш платіж на десятки довільно підібраних сум, що пересилаються на одноразові гаманці, звідки вже переводяться адресату. При цьому, монети Karbo – стандартизовані і функціонують, фактично, як електронна готівка. Навіть Агентство національної безпеки США відзначає, що поки не в силах відстежити історію трансакцій по монетам, що функціонує на протоколі CryptoNote.

Кріптотрейдери, що спеціалізуються на Karbo, відзначають, що вважають цю монету на сьогоднішній день однією з найбільш недооцінених на ринку.

По-перше, тому, що існує не так багато криптовалют, що дозволяють здійснювати анонімні перекази, а з огляду на ступінь розвиненості інфраструктури та середній час переказу, їх і взагалі біля 5. Карбо – в даному списку, і технічно нічим не поступається Monero або Dash’у з капіталізацією значно вище 3 млрд. дол. Це підтверджується як мінімум тим, що розробники Bitcoin Cash, четвертої по капіталізації криптовалюти, $ 21,9 млрд, ретельно вивчали напрацювання за алгоритмом складності, які вперше були імплементовані саме в Karbo.

По-друге, комісія при переказі в Karbo в рази нижче ніж у конкурентів, вона фіксована і незалежно від суми переказу становить всього 0.0001 Karbo (еквівалент 0,0051 центів). До порівняння, медіанна комісія при переказі в Monero становить $1,91 і збільшується в залежності від суми та швидкості переказу.

Тому, поточна різниця у вартості (в тисячу разів) між Karbo і лідером ринку Monero свідчить лише про потенціал курсового зростання Karbo в майбутньому. А в разі достатнього інвестування в популяризацію Karbo і більшої сприйнятливості медіа-середовища це майбутнє може наступити вже завтра.

Джерело