Ціна біткойна впала через маніпулювання ринком: трейдери

Починаючи з 17 грудня, ціна біткоїна, сягнувши $20.000 перед стартом торгів ф’ючерсами на біржі CME Group, з певними періодами відновлення, постійно знижується. Незважаючи на те, що ціна біткоїна демонструвала два середньострокові відновлення, обидва рази вона не змогла протриматись та перевірити основні рівні підтримки у $12.000 і у $10.000.

Нещодавно група криптовалютних дослідників та трейдерів припустила, що ціна біткойна почала падати від свого абсолютного максимуму у $20.000, після того як стартував ринок біткойн-ф’ючерсів на біржах деривативів CME та CBOE.

Група трейдерів стверджує, що через ф’ючерсний ринок інституційні інвестори та великі роздрібні торговці маніпулюють ринком, щоб заробляти на шортах, купуючи та продаючи величезну кількість біткоїна в корельованому вигляді.

“Біткойн досяг найбільшого в своїй історії 17 грудня 2017 року, це точна дата початку ф’ючерсних операцій CME. У ретроспективі зараз очевидно, що смарт/інституційні гроші накопичувалися до цієї дати… З 17 грудня 2017 року у біткоїна був ведмежий ринок. Решта цього аналізу буде зосереджена на моделях, що спостерігались під час цього спаду на ринку, а також сигналах про те, коли це може закінчитися,” – повідомила група дослідників.

Вони додали, що кожного разу, коли криптовалютний ринок зазнавав корекції, величина падіння зменшувалася, припускаючи, що великі інвестори мали меншу кількість біткоїна після проведення основних корекцій. Дослідники підкреслили, що з грудня 2017 року криптовалютний ринок зазнав трьох основних корекцій, а дві наступні корекції зафіксували нижчі обсяги продажу:

“Не тільки обсяги продажів були нижчими, самі падіння стали менш серйозними. Кожен компонент фази зниження менш крутий, ніж попередня фаза зниження. RSI, індекс відносної сили біткоїна, також показує, що продажі були менш екстремальними. Тенденція – “вирівнювання”.”

Як видно з наведеного графіку, початкова корекція біткоїна у грудні призвела до того, що ціна BTC знизилася з $20.000 до $6.000, що становить більше 69% зниження.

Друга корекція, що відбулася 5 березня, призвела до зниження з $11.800 до $6.500, приблизно на 44,9%, а третя корекція призвела до зниження з $10.000 до $7.200 на даний момент, це на 27%.

Ще у далекому 2008 році ведучий програми Mad Money на телеканалі CNBC, Джим Крамер (Jim Cramer), підкреслив, що великим інвесторам легко маніпулювати навіть фондовим ринком, який має значно більшу ліквідність, ніж біткоїн та криптовалютний ринок в даний момент.

“Це весела гра і це прибуткова гра. Ви можете підняти ціну догори і зникнути, щоб створити попит, ажіотаж, тож, скажімо, ви застосовуєте довгострокову перспективу і активно просуваєте ф’ючерси, а потім, коли реальні трейдери прийдуть, ви знижуєте ціну, і це створює негативний ефект,” – сказав Крамер.

Ведуча CNBC Fast Money, Меліса Лі (Melissa Lee) 25 травня також підняла це питання та зазначила, що банки та установи змовилися маніпулювати LIBOR (Лондонська міжбанківська ставка пропозиції, London Interbank Offered Rate) через інші активи, процентні ставки та товари.

Цілком можливо, що здогадка, встановлена групою криптовалютних трейдерів, є правильною і великі інвестори фактично маніпулюють криптовалютним ринком. Але якщо ф’ючерсний ринок так вплинув на ціну біткоїна протягом останніх п’яти місяців, і цілком законно це робити, тоді залишається незрозумілим, чи можна запобігти подібним стратегіям маніпулювання у довгостроковій перспективі.

Джерело