Експерти: Всі альткоіни можуть бути схильні до атаки 51%

На думку експертів, все альткоіни схильні до атаки 51%, пише Cryptovest. Оскільки криптомонети стають популярними, з’являється безліч публічних монет з низьким рівнем хешування. Verge (XVG) – яскравий тому приклад, але є й інші потенційні цілі. Наприклад, теоретично навіть біткоїн може бути атакований, Bitmain зі своїми потужностями може це здійснити.

«$IOTA – зламана хеш-функція $BTG – вкрадено $18.6 млн (51% атака), $XVG – вкрадений $1.4 млн (51%), $MONA – неможливо підтвердити блоки (51%) Кожен альткоін з низькими хеш-потужностями вразливий до атаки на 51%. Зараз хакери тільки намацують ґрунт, а після цього напевно перейдуть до активних дій».

Теоретично навіть найменша можливість для навмисного відкату транзакцій може «вбити» монету і зруйнувати її авторитет. У минулому майнери з великими потужностями не діяли зловмисно. Один з найбільш показових прикладів – початок майнінгу Bitcoin Cash (BCH), де один єдиний невідомий оператор, можливо, Bitmain, виробляв більшість блоків.

Інші нещодавні жертви атаки 51% – Bitcoin Gold (BTG), подвійні списання цієї монети з бірж підірвали довіру до мережі. Хакерський напад був зафіксований 15 травня, до того моменту, ймовірно, було вкрав $18 млн. Шахрай відправляв монети на біржу, продавав їх за BTC або інші активи, виводив їх, а потім відміняв в мережі транзакцію з поверненням коштів на біржу.

За деякими оцінками, в подвійних списаннях брало участь до 380.000 монет BTG, хоча невідомо, скільки з них було продано.

Існує ще багато невеликих монет, які можуть мати аналогічні проблеми:

«Якщо майнери заохочуються, щоб не атакувати мережу, то чому так багато монет повідомляють про атаку 51%? Яка мотивація обрушити монету і виграти від її провалу? BITMAIN може провести атаку 51% мережі біткоїна, і що може захистити нас від цього?»

Ще один приклад уразливості блокчейна – Mona Coin (MONA), яка зіткнулася з проблемою виробництва блоку, що, на думку експертів, також було атакою 51%. Хакерське втручання стало можливим через помилку, яка дозволяла утримувати блоки, а потім використовувати тимчасову мітку блоку. На даний момент біржі запитують більше 100 підтверджень, щоб уникнути втрат від подвійних витрат.

На даний момент більшість провідних криптомонет захищені від такого роду атаки. Проте, існує сценарій, при якому хеш-потужності можуть об’єднатися, або виникне картельна змова, або з’явиться прихований майнер з більш ніж 51% потужностей.

Основною причиною атак хеш-потужностей є наявність великих майнінгових пулів, яким доступні всі типи алгоритмів. Монети, що знаходяться в групі ризику, використовують алгоритми майнінгу SHA-256, Scrypt і Equihash. Великі монети з цими алгоритмами безпечні, однак клони і форки з меншою швидкістю майнінгу і складності все ще уразливі.

Джерело