Біткоїн може виправдати найгірші очікування – вчені

Ціни на криптовалюту, в тому числі біткоїн, можливо, ніколи не стабілізуються, і в підсумку цифрові токени можуть стати різновидом фінансової піраміди. Про це пише Bloomberg.

Двоє науковців Піттсбургcкого університету спробували визначити вартість біткоїна на основі методів математичного моделювання та експериментальної економіки і прийшли до висновку, що цей актив “не має цінності за традиційними мірками” і, можливо, є бульбашкою.

Вартість біткоїна залежить в основному від думок невеликого числа покупців, які часто помиляються. Коли ці покупці біжать в надійні активи, підозрюючи, що їх інвестиції не такі надійні, як їм здавалося, ціни падають. Криптовалюти знову дорожчають, коли ці покупці відчувають себе досить впевнено, щоб повернутися, йдеться в дослідженні.

Біткоїн не вперше порівнюють з фінансовою пірамідою. На відміну від традиційних валют, біткоїн мало де можна використовувати для оплати товарів і послуг. Його тримають в основному в якості інвестиції в надії на зростання котирувань.

У минулому році вартість криптовалюти виросла в 14 разів, а з початку цього року впала на 44 відсотки. Крім того, невелика кількість власників впливають на динаміку валюти дуже сильно. Близько 1 тисячі осіб володіють 40 відсотками від загальної суми існуючих на даних момент біткоїнів.

Джерело: https://www.epravda.com.ua/news/2018/02/8/633891/