Кіберполіція України брала участь у викритті фішингової кампанії, яка заволоділа близько $6,9 млн у біткойні

Кіберполіція України розслідує масштабну фішингову кампанію, жертвами якої стали власники криптовалют. У період з вересня по грудень 2017 хакерам вдалося заволодіти коштами в розмірі 700 біткоінів. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Вперше про махінації повідомила компанія Cisco, що спеціалізується на високих технологіях. В кінці 2017 року фахівці виявили велику кількість доменів, назви яких схожі з оригінальним ресурсом сервісу віртуальних біткоїн-гаманців – Blockchain.info. Після заходу користувачів на помилкові сайти спеціально розроблений скрипт давав зловмисникам доступ до їхніх гаманцях.

Фахівці з безпеки Blockchain.info, вже назвали фішингову кампанію однією з найбільших за всю історію існування сервісу.

У кіберполіції вважають, що група почала свою діяльність ще в кінці 2014 року, і за три роки їх загальний дохід від злочинної діяльності може перевищувати сотні мільйонів доларів. Також слідчі знайшли підтвердження, що зловмисники причетні до створення шахрайських HYIP-проектів: flexibit.bz, verumbtc.com, hashminers.biz.

«У 2018 році діяльність цієї групи значно впала. Ми пов’язуємо це з введенням додаткових правил модерації рекламних повідомлень в Google Adwords. Це також підтверджується аналізом активності осіб на закритих форум-майданчиках, які пропонують послуги з ведення шахрайських рекламних кампаній», – повідомили у відомстві.

Нацполіція рекомендувала громадянам більш обережно ставитися до інвестицій в криптовалютні проекти.

Джерело: https://forklog.com/hakery-pohitili-700-bitkoinov-u-polzovatelej-servisa-blockchain-info/