Фінансовий директор PayPal: ймовірність успіху біткойна дуже висока

Існують чимало сумнівів щодо потенціалу біткойна як життєздатної валюти для реального користування, але фінансовий директор PayPal бачить лише позитивні речі у майбутньому домінантної криптовалюти.

За словами фінансового директора PayPal Джона Рейні (John Rainey) біткойн та інші криптовалюти одного дня стануть популярним методом оплати, щоправда, ще не зараз.

Рейні сказав Wall Street Journal:

“Зважаючи на волатильність біткойна, на цей момент він не є надійною валютою для транзакцій, бо якщо ви – продавець, і у вас є 10% маржа з прибутку, а ви приймаєте біткойн, то коли наступного дня біткойн падає на 15%, ви опиняєтеся в мінусі по цій угоді.”

Тим не менш Рейні визнає за біткойном право на використання в якості законної валюти, навіть якщо той ще не готовий до основного прийняття. Рейні каже:

“У певний момент існує дуже висока ймовірність. Ця технологія справді заслуговує на це. Я справді так думаю, хоча можуть пройти роки, коли ми побачимо щось на зразок загальної розповсюдженості та прийняття, які зроблять її формою валюти, яка використовується щодня.”

Це не вперше PayPal демонструє свою підтримку біткойна зокрема та криптовалют загалом. PayPal – одна з перших компаній, які визнали першу криптовалюту як валюту на власній платформі, що дало змогу торговцям приймати платежі в біткойні у ще у 2014-2015 роках.

Раніше у цьому році генеральний директор PayPal Ден Шульман (Dan Schulman) назвав біткойн “цікавим експериментом” під час події Facebook Live, і також зауважив, що це “може змінити світ”. У той же час генеральний директор Xapo Венсіс Цезарес (Wences Casares) навіть зайшов так далеко, що передбачив що один біткойн коштуватиме $1 млн.

Також цікавим є факт, що наприкінці минулого року на криптовалютних форумах була поширеною цікава теорія, яка стверджувала, що співзасновник PayPal, Ілон Маск (Elon Musk), який продав свою частку у компанії, може бути легендарним творцем біткойна Сатоші Накамото. Щоправда сам Маск ці чутки заперечує.

Звичайно, що не кожен погодиться  із оптимізмом Рейні та Шульмана щодо того, що у довгостроковій перспективі біткойн приймуть як валюту. Раніше цього тижня керівник Bank of England Марк Керні (Mark Carney) стверджував, що біткойн вже зазнав невдачі фактично на кожному фронті, заявляючи:

“Він у великій мірі зазнав невдачі до цього часу… як традиційний аспект грошей. Він не є сховищем цінностей, бо він є непередбачуваним. Ніхто не використовує його для опосередкованого обміну.”

Однак венчурний капіталіст та Tezos-інвестор Тім Дрейпер (Tim Draper) нещодавно заявив, що біткойн – це майбутнє грошей, стверджуючи, що більша частина світових валютних запасів колись складатиметься із криптовалют.

Між тим біткойн поволі відновлюється, залишаючись при цьому дуже нестабільним. Майже сягнувши $12 000 учора вночі, потім він упав до 10 489, тобто на $1500. На момент написання основна криптовалюта частково відновилася і торгується по $10 843.

Джерело