JPMorgan припускає, що криптовалюти можуть стати причиною банкрутства банків

JPMorgan Chase, один з найбільших банків в США, офіційно визнав, що криптовалюти та технологія блокчейну можуть зруйнувати банківську систему.

Таке твердження з’явилося у щорічному звіті JPMorgan, поданому до Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), який датований 27 лютого 2018 року. Звіт банківської установи налічує 301 сторінку.

JPMorgan керує активами розміром в 2,53 трильйони доларів США, відповідно до останніх оцінок. Він визначає однорангові технології та криптовалюти як потенційні загрози для фінансових установ та платіжних систем.

“Крім того, фінансові установи та їхні небанківські конкуренти стикаються з ризиком, що обробка платежів та інші послуги можуть бути підірвані криптовалютними технологіями, які обходяться без посередників. Нові технології потребують вже і можуть потребувати ще більше витрат від JPMorgan Chase на модифікацію чи адаптацію його продуктів, для залучення та утримування клієнтів чи для відповідності продуктам і послугам, які пропонують конкуренти, включно з технологічними компаніями,” – написав банк у щорічному звіті до SEC.

Цікаво, що звіт був підписаний генеральним директором JPMorgan Джеймі Дімоном (Jamie Dimon), відомим скептиком біткойна, який неодноразово критикував провідну криптовалюту, навіть говорив, що це “шахрайство”, одного разу погрожував звільнити всіх співробітників, яких спіймає на торгівлі криптовалютою, хоча й нещодавно він вибачався за свої гострі слова щодо біткоїна.

JPMorgan напевно вже третя велика фінансова установа, яка посилається на ризики, пов’язані з криптовалютами у своїх звітах. Ми писали про це нещодавно, у попередніх публікаціях. Зокрема, минулого тижня банк Bank of America визнав, що криптовалюта спричиняє загрозу для його бізнес-моделі та зазначив, що програми з дотримання безпеки для криптовалют виконати буде набагато складніше.

Як JPMorgan, так і Bank of America розмірковують про значні витрати, які неодмінно виникнуть для гарантування конкурентоспроможності їхніх послуг.

Джерело