Біткоїн-мільйонери зацікавились податковим резидентством в Білорусі

Після того, як президент Білорусі Олександр Лукашенко в декреті «Про розвиток цифрової економіки» звільнив всі доходи від операцій з криптовалютами та майнінгу від оподаткування до 1 січня 2023 року найбільші утримувачі криптовалют звернулися за консультаціями з приводу отримання податкового резидентства країни. Про це розповів юрист компанії «Алейников та Партнери» Денис Олейников, пише Rusbase.

При цьому він підкреслив, що сховатися від податкових зобов’язань у криптомільйонерів все одно не вийде.

«Біткоїн-мільйонери звертаються до наших юристів та запитують, як отримати податкове резидентство в вашій країні. Зрозуміло, що їх цікавить вийти в фіат під нуль. Але ми розуміємо, що статус податкового резидента стосується всіх доходів особи. І якщо хтось хоче з десятків тисяч або мільйонів доларів не заплатити податок, то з інших більш дрібних доходів дана особа, яка є резидентом Республіки Білорусь, все одно сплатить податок », – пояснює Алейников.

Він додає, що оподаткування криптодоходів сприятливо позначиться на державному бюджеті.

Крім того, прописані в декреті правила дозволять захистити криптовалютних інвесторів від шахрайських ICO-проектів.

«Ми робимо токен легальним активом та вводимо зобов’язання оператора ICO задовольняти вимоги, засвідчені цифровими знаками – токенами в процесі проведення даного ICO. Провів ICO через Парк високих технологій – кожен інвестор знатиме, за це ICO відповідатимуть», – зазначив Денис Олейников.

Декрет «Про розвиток цифрової економіки» вступить в силу 28 березня. Він офіційно дозволяє купувати, продавати та обмінювати криптовалюту, вести діяльність в якості оператора криптоплатформи або оператора обмінного пункту та працювати в інших напрямках у сфері технології блокчейн та криптовалют. На початку лютого прем’єр-міністр Білорусі Андрій Кобяков заявив, що влада не допустить обігу криптовалют поза Парку високих технологій.

Джерело