Ціна біткоїна впала до місячного мінімуму

У ніч на п’ятницю, 9 березня, ціна першої криптовалюти продовжила започатковане двома днями раніше і продовжене в четвер падіння, опустившись на цілому ряді бірж до відміток близько $8500.

Нагадаємо, перше різке зниження на цьому тижні було зафіксовано в середу, 7 березня, коли ціна біткоїна впала з $ 11.600 до $ 10.500. Напередодні було зафіксовано ще одне помітне зниження, коли всього за годину перша криптовалюта, скоректувавшись попередньо до відміток близько $ 10.000, подешевшала ще на майже на тисячу доларів, опустилася в район $9000.

Третя хвиля сталася близько 4:00 UTC – на цей раз до відміток $ 8 500. Таким чином, менш ніж за 48 годин біткоїн подешевшав більш ніж на $ 2 000.

Водночас з цим глибоку корекцію переживає і весь ринок криптовалют: практично всі активи з першої двадцятки Coinmarketcap втратили в ціні від 10% до 20%. Окремо стоїть лише NEM, підживлений новиною про те, що з наступного тижня біржа Coincheck почне повернення коштів інвесторам, постраждалим в результаті січневого злому і крадіжки коштів.

Серед факторів, що стоять за новим обвалом ринку, експерти називають недавню заяву SEC про те, що криптовалютним біржам, швидше за все, доведеться пройти додаткову процедуру реєстрації, а також визнання довірчого керуючого Mt.Gox про продаж біткоїнів більш ніж на $400 млн з кінця минулого року.

Остання звістка особливо широко обговорювалася в соцмережах і на форумах, однак справедливості заради слід зазначити, що розпродаж криптовалюти вівся і в той час, коли біткоїн впевнено зростав у ціні в грудні минулого року, досягнувши в результаті позначки в $ 20.000.

Також могла внести свій вклад в загальний негативний новинний фон заява голови Центробанку Китаю про те, що регулятор не визнає криптовалюти як платіжний засіб і вважає, що занадто швидке поширення подібних ненадійних фінансових продуктів може привести до самих непередбачуваних негативних наслідків на фінансовому ринку,

Станом на 6:30 UTC середньозважений курс біткоїна, за даними Coinmarketcap, становив $8.641, при ринковій капіталізації в $146 млрд. Ціна Ether на цей же момент становила $656, Ripple – $0.76, Bitcoin Cash – $957, Litecoin – $163. Сукупна капіталізація ринку впала до $348 млрд, з яких на біткоїн припадає трохи більше 41%.

Джерело