Інтерв’ю авторів української криптовалюти «Карбованець» щодо історії та планів проекту

Останні два роки відзначилися вибуховим інтересом до криптовалют, що вилилося не тільки в зростання їх вартості, а й кількості. Сьогодні в світі існують сотні криптовалют, серед яких є і створена українськими ентузіастами. Вона отримала назву «Карбованець». Люди, що запустили її, не розкривають свої імена і сьогодні представляють співтовариство, яке працює над розвитком проекту.

На створення Карбованця авторів надихнула перша національна криптовалюта, що з’явилася в Ісландії – Auroracoin. Далі вони почали вивчати це питання і виявилося, що в багатьох країнах вже з’явилися місцеві криптовалюти. А от в Україні криптовалюти ще не було. Тому декілька людей, розкиданих географічно, але об’єднаних однією ідеєю, заповнили цю прогалину.

За їхніми словами, на сам запуск було витрачено зовсім небагато, лише витрати на хостинг. Але за лістинг на першу біржу заплатив зі своєї кишені один з членів команди, на ту пору це було приблизно пів-біткоїна.

Створення Карбованця – це спроба показати, що така саморегулююча, самодостатня система здатна існувати без керівництва чиновників. Це децентралізація, свобода і демократія в дії. Можна розцінювати як пілотний, експериментальний, соціально-економічний проект, який увінчався успіхом.

На питання, чи вдалося заробити на цьому, відповідають:

«Ніхто ж не зізнається, навіть якщо і заробив. Виходячи з того, що премайна не було, це не надзвичайні суми, які збирають зараз на ICO. Розробники майнили нарівні з усіма і навіть купували на біржі свою ж валюту. У це важко повірити зараз, але тоді ще була інша епоха, справжніх криптовалют. Звичайно заробити теж хотіли і хочуть, цього ніхто не приховував, але це зовсім інший підхід, не такий як спостерігається зараз.»

Розробники розповідають, що так як оголошення про створення криптовалюти було розміщено на найбільшому тематичному ресурсі, майнери з’явилися одразу і їх кількість впевнено зростала, адже багато хто майнить нові криптовалюти про запас в надії на те, що вони виживуть і виростуть в ціні. Як їм відомо, наразі налічується близько трьох десятків активних пулів, кількість активних майнерів – декілька тисяч.

На сьогодні емітовано більше п’яти міліонів карбованців. Це складає половину від початкової маси. Розробники уточнюють, що емісія у них технічно нескінченна, але обмежена по приросту. Після того, як винагорода за блок упаде до 1 карбованця, вона залишиться на цьому ж рівні. Це зроблено для мотивації майнерів підтримувати мережу і для того, щоб комісії за перекази в мережі не зростали як у біткоїна.

«Складність наразі досить висока, тобто на звичайному домашньому ПК майнити можна, але ви не заробите багато грошей. Принаймні, якщо відразу побіжете продавати добуте.»

Автори Карбованця весь час розвивають свою криптовалюту. Нещодавно був запущений мобільний додаток, а в майбутньому вони планують покращувати юзабіліті гаманців, випустити гаманці для інших платформ, покращувати основний код для більш стабільної роботи мережі та більш швидких транзакцій, попрацювати над миттєвими переказами.

Розробники вважають, що з часом волатильність тих криптовалют, котрі зафіксуються на ринку та переживуть схлопування бульбашки, зменшиться. І вони мають намір також це пережити, оскільки володіють деякими інноваційними ідеями по стабілізації курсу, хоч і на стадії теоричної розробки.

Щодо питання легалізації криптовалют в Україні ентузіасти відповідають, що законодавче регулювання криптовалют терміново необхідне, оскільки воно захистить громадян від свавілля. Вони наголошують, що потрібно розуміти, що ні майнери, ні розробники криптовалют не роблять нічого протизаконного. Навпаки, орендують приміщення, платять за електроенергію, податки, розвивають бізнес, передові технології, стартапи. І це безглуздо, коли ведеться охота на майнерів. Майнери просто поїдуть до інших країн, у яких їм створюють нормальні умови роботи.

Як відомо, останнім часом до майнерів почала проявляти інтерес СБУ. Автори Карбованця коментують, що вони нічого протизаконного не роблять і у разі візиту СБУ, будуть викликати адвокатів.

«Ті із команди розробників, хто знаходиться в Україні – не майнери, тому вилучити цінне обладнання в них не вийде, серверів також немає. Сайти – в іноземних юрисдикціях. В цьому і вся краса криптовалют – немає до кого приходити, іншими словами – всіх не пересаджають. Тому криптовалюти як децентралізовані системи можуть служити оплотом демократії та свободи в тоталітарних та поліцейських державах.»

Джерело