Виробники ASIC-Майнерів на алгоритмі Cryptonight зазнають збитків після хардфорка Monero

Виробники ASIC-Майнерів для видобутку криптовалют на алгоритмі Cryptonight почали віддавати свої пристрої за безцінь, після того як анонімна криптовалюта Monero провела хардфорк, націлений на боротьбу з подібними пристроями. Про це пише CCN.

Хардфорк був проведений через кілька тижнів після того, як найбільший виробник обладнання для видобутку криптовалют Bitmain оголосив про запуск Antminer X3 – свого першого ASIC-Майнеру для роботи з алгоритмом Cryptonight.

Принаймні одна компанія – менш відомий виробник Baikal Miners – оголосила про те, що вона розробила ASIC для Cryptonight за кілька днів до того, як Bitmain оприлюднила набагато більш потужний пристрій Antminer X3.

Хоча в більшості випадків ASIC-Майнери ефективніше GPU-Майнерів, вони мають один критичний недолік – їх не можна перепрограмувати. Відповідно, фундаментальні зміни в алгоритмі майнінгу можуть назавжди усунути їх з ринку.

Ці пристрої, як і раніше сумісні з деякими іншими криптовалютами на алгоритмі Cryptonight, але споживачі виявляють до них значно менший інтерес.

Таким чином, у Bitmain і Baikal залишилися величезні запаси майнерів, які втратили свою привабливість в очах потенційних клієнтів. І якщо Bitmain, що в минулому році заробила $4 млрд, як-то зможе змиритися з цими втратами, то для Baikal удар може виявитися набагато більш болючим.

Гонконгська компанія вдалася до крайніх заходів і тепер віддає 5 Майнерів за ціною одного, щоб якось компенсувати витрати на дослідження, розробку і випуск свого нового продукту.

Тим часом, принаймні 4 проекти намагаються зберегти криптовалюту на колишньому коді. Відразу два проекти носять назву Monero Classic. За одним з них стоїть команда з Сінгапуру, за іншим – розробник під ніком PZ. Обидва проекти заявляють, що зміна алгоритму майнінгу – це невдале рішення. На думку сінгапурської команди, розробники Monero отримали повний контроль над криптовалютою і тепер роблять з нею все, що їм заманеться. PZ погоджується з цією думкою.

Третій проект називається Monero Original (XMO). Їм займається дехто Xman, який розіслав кріптовалютним ЗМІ повідомлення, в якому підтримав своїх колег по Форку.

І нарешті, розробники Monero 0 стверджують, що після того, як творець Monero провів форк своєї криптовалюти, його стратегію більше не можна називати «стабільною і здоровою».

Джерело