Китайська поліція раптово перервала шанхайську блокчейн-конференцію

Сьогодні, 12 квітня, китайська поліція раптово перервала хід Global Fintech & Blockchain China Summit 2018 – одноденної конференції, що проводилась в Шанхаї і організовану PTP International. Про це повідомляє CoinDesk.

Як зазначає видання, приблизно опівдні за місцевим часом хід ранкової сесії був раптово перерваний поліцією, а всі учасники заходу були виведені з місця проведення івенту. Пообідня сесія конференції була скасована організаторами.

На веб-сторінці заходу зазначено, що на саміті мали виступати криптоексперти з доповідями. Також були заплановані презентації блокчейн-проектів різних фінансових інститутів і державних установ.

Причини припинення конференції поки невідомі. Однак в місцевих соціальних медіа і, зокрема в мікроблогах Weibo, поширилися чутки про те, що інвестори повідомили в поліцію, що на заході братиме участь якийсь шахрайський ICO-проект, який привласнив велику суму грошей.

Сам же організатор заходу – PTP International – спростував ці чутки, зазначивши, що конференція не порушує законодавство і не представляє собою роад-шоу:

«Ми як і раніше розслідуємо причини зупинки [заходу]. І поки що роз’яснення поліції пов’язані із загрозою безпеці. Ми опрацьовуємо питання про компенсації учасникам заходу. Конференція не порушує китайське законодавство і не має на увазі ніяких роад-шоу, що стосуються ICO»

Згідно з іншою, поки непідтвердженою версією, зрив конференції пов’язаний з ICO проекту HOQU, яке являє собою децентралізовану CPA-мережу, що зв’язує рекламодавців і партнерів.

Представники HOQU повідомили про те, що ситуація, що сталася на конференції пов’язана, насправді, з питаннями безпеки.

Пізніше в своєму блозі вони відзначили, що під час івенту один з учасників їх токенсейла висловив своє невдоволення тим, що монети проекту не торгуються на великих біржах і зажадав виплати компенсації в криптовалюті Ethereum, причому в трикратному розмірі.

«Через кілька годин конференція була перервана через загрозу безпеки. Співробітники поліції як і раніше розслідують причини. Конференція відповідає китайським регулятивним нормам і не передбачає будь-яких роад-шоу, пов’язаних з ICO », – відзначили представники HOQU.

Наостанок вони підкреслили, що ці дві події ніяк не пов’язані між собою, до того ж відбулися вони з різницею в кілька годин.

Джерело