Шахраї намагаються заробити на фейковій українській криптовалюті eUAH

Невідомі зловмисники від імені Національного банку України, Державного агентства з питань електронного урядування та міністерства юстиції оголосили про запуск української криптовалюти під назвою eUAH. Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

За інформацією видання, сайт проекту eUAH був зареєстрований 16 березня, імена його творців невідомі. Тим не менш, вони пропонують «інвестувати в Україну» в рамках розвитку безготівкової економіки в країні і тестування рішень на базі технології блокчейн.

До четвертого кварталу 2018 року шахраї обіцяють випустити 10% із запланованих 50 млн токенов проекту у вільний обіг.

Також на сайті eUAH йдеться, що «крипто-гривневі токени» вже можна купити на двох майданчиках: Forkdelta і Etherdelta, а на порталі Ethplorer.io вже відображається інформація про транзакції з ними.

У ініціаторів проекту є навіть «whitepaper», який з оформлення дуже схожий на звичайні презентації Нацбанку. У ньому говориться, що в 2019 році нова електронна гривня вже буде працювати у всіх сферах економіки і на неї буде припадати до 15% всіх платежів в країні.

Представники Нацбанку, Мін’юсту і Держагентства з питань e-government України підтвердили, що не мають відношення до запуску «електронної гривні eUAH», а сам проект є фейковим.

«Національну криптовалюту в Україні роблю тільки я і НБУ, – говорить засновник KUNA Bitcoin Agency і співзасновник Bitcoin Foundation Ukraine Михайло Чобанян. – Проект eUAH – це фейк. Його підробили явно, щоб думали, що це нацкриптовалюта від НБУ».

Радник глави Держагентства з питань e-government Костянтин Ярмоленко теж вважає, що творці eUAH – шахраї. За його словами, їх мета – зібрати кошти у довірливих користувачів під виглядом державного ICO і зникнути.

У прес-службі Нацбанку відхрестилися від eUAH. У відомстві уточнили що їх пілотний проект по створенню національної грошової одиниці України в цифровій формі з використанням технології блокчейн зараз знаходиться в стадії розробки.

«Він не виноситься на широкий загал і проводиться на умовах волонтерства», – уточнили у відомстві.

Марія Іванова, яка веде проект e-гривні в НБУ, повідомила, що інформація про шахраїв вже передана до департаменту безпеки.

Джерело