Центральний банк США: біткоїн нагадує “звичайну валюту” за багатьма параметрами

Крістін Сміт (Christine Smith), контент-стратег Федерального резервного банку (Federal Reserve Bank) Сент-Луїса, зазначає, що біткоїн менш “екзотичний” і більш нудний, ніж люди про нього думають. Є два варіанти використання біткоїна – це як сховище цінностей, і як валюта. Сміт називає три причини, чому провідна цифрова валюта нічим не відрізняється від звичайної валюти.

Не підтримуваний активами

Біткойн, як і долар США, не підтримується ніякими фізичними активами, як золото, наприклад. Його цінність є наслідком людського ажіотажу що привело до ціни в даний час в $9024/BTC.

Сміт згадує економістів з Федеральної резервної системи (Fed), які раніше стверджували, що біткоїн не має власної цінності, додавши, що ні долар США, ні євро, ні швейцарський франк також не мають цінності. Наприклад, паперові гроші складаються з бавовни та льону, що робить їх дешевими.

Уряд США відмовився від золотого стандарту під час періоду депресії та усунув свої міжнародні зв’язки з системою в сімдесяті роки. З того часу гроші, випущені Федеральною резервною системою, не підтримуються золотом, але все ж долари США залишаються цінними.

Незважаючи на те, що навколо біткоїна йдуть обговорення для визначення його як валюти, активу або інвестиції, Сміт каже, незалежно від того, як ви його назвете, біткоїн не матиме власної цінності.

Обмежений в кількості

Наступний аргумент представника банку стосується кінцевої кількості біткоїна, який коли-небудь буде створений. Загалом всього можна буде намайнити 21 мільйон біткоїнів. Динаміка попиту/пропозиції біткоїна та інших криптовалют та “шокового” попиту призводить до нестабільності цього ринку.

Тим часом, всупереч поширеній думці, ФРС не друкує гроші, зазначає Сміт, але замість цього “збільшує або зменшує грошову базу” (резервні баланси банків + гроші в обігу). В обігу знаходиться 1,63 трлн доларів станом на 1 квартал 2018 року, більшість з яких складається з банкнот Федеральної резервної системи. Крістін Сміт каже, що може бути в це важко повірити, але в основі стратегії ФРС лежить «дефіцит» відносно стабільності в грошовій системі, оскільки для підтримки цінності гроші повинні бути в обмеженій кількості.

Децентралізований

Нарешті, вона виклала бачення Сатоші Накамото:

“Чистий однорівневий варіант електронної готівки дозволить відправляти онлайн-платежі безпосередньо з однієї сторони до іншої, минаючи фінансову установу,” – йдеться у White Paper Сатоші Накамото.

У той час як децентралізований характер біткоїна є таким, що відрізняє його від фіатних валют, Сміт відзначає його схожість з витратою готівкових грошей без залучення посередника для обробки транзакцій. Вона додає, що операції з готівкою повністю анонімні. А що стосується біткоїна, то його відправник залишається анонімним, хоча всі його транзакції фіксуються в загальнодоступному реєстрі і які можна відстежити.

Варто зазначити, що статус біткоїна на даний час у США визначено як “цифровий товар”, але не як валюту, через що він підлягає відповідному оподаткуванню.

Джерело