У Сінгапурі з’явилися біткоїн-банкноти

Сінгапурська компанія Tangem випустила біткоїн-купюри, які самі розробники називають «смарт-банкнотами». Втім, зроблені вони не з паперу – за фактом це апаратні холодні гаманці з інтегрованим чіпом S3D350A від Samsung, повідомляє Finance Magnates .

У той же час є у новинки і загальні риси з традиційними банкнотами. Так, кожна біткоїн-купюра являє собою певний фіксований номінал в BTC і може передаватися фізично для оплати. У самій компанії Tangem розробку називають «Не копійованим холодним гаманцем».

За словами представників компанії, технологія, яка використовується в банкнотах, повністю захищена від зовнішнього втручання і враховує «всі відомі вектори атаки на апаратному та програмному рівнях». Крім того, наголошується, що «роки розробки чіпів для кредитних і SIM-карт, а також посвідчень особи привели до створення досить безпечного продукту, щоб витрати на злом однієї банкноти були економічно невигідні».

Іншою перевагою банкнот перед онлайн-транзакціями розробники називають моментальність оплати і відсутність комісій. Втім, вони також перейняли і всі недоліки інших фізичних носіїв, в тому числі потенційний ризик крадіжки і обмежену дальність передачі.

Як говориться в прес-релізі Tangem, в даний час для покупки доступні банкноти номіналом 0,01 і 0,05 BTC – близько $ 96 і $ 480 на момент публікації.

Джерело